26 Eylül 2015 Cumartesi

KVBT 13. Tur 2.Gün | Kuzey Masalı - Zeliha Eren / Yorum + Çekiliş

Konuşmaktan çok homurdanarak iletişim kuran, Bilişim İstihbarat Servisi'nin yakışıklı ve sert ajanı Kuzey Karaarslan, dünyayı birbirine katan özel bir anahtarın sahibi olan zeki, baş belası ve kızıl kafalı Masal Kılıç ile karşılaştığında başına gelen ilk şey, pembe iç çamaşırlarıydı.
Bunun sadece bir başlangıç olduğunu anlaması ise hiç uzun sürmedi.

Kuzey, hayatı boyunca eline pers gülü renginde oje almamıştı. Bir dakika! Kuzey eline hiç oje almamıştı ki! Ta ki renklerin kitabını yazan, sakar bir belaya kalbini kaptırana dek…

Erkek türüyle sınırlı kalmayıp, son model arabalarından bile kıskandığı Masal için cayır cayır yanarken, dünyayı kurtarmak o kadar da kolay değildi. Operasyonun kilit ismi Masal da onunla aynı kulvarda koşuyordu. Çünkü Kuzey etrafındayken, dibi tutan yemekten farkı kalmıyordu.

İki zıt kutbun sıfırlı ve birli hikâyesiyle, bilişim dünyasına aşk dolu bir yolculuk yapacaksınız. Kemerlerinizi bağlamayı unutmayın!
Tavsiye: Sakin olmadan okuyun!

"Alışılmadık bir macera, hız kesmeyen bir aşk... Satırlarında kaybolacaksınız."
- Asude-

Sayfa Sayısı: 574

Baskı Yılı: 2015

Yayınevi: Ephesus Yayınları

Seri Adı: Bilişim İstihbarat Serisi
Seri Sırası: 1 / 3
__________________________________________________________

Kitap Vampirleri'nin 13.turundan herkese merhabaa,biraz geç olsa da ayrıca herkese iyi ve hayırlı bayramlaarr!! Bu tur Zeliha Eren'in kaleminden Kuzey Masalı'nı konuk ediyoruz.Daha yazının başında olsam da şimdiden bu tatlı mı tatlı kitabı -kapağının resimlerini aşağıya ekleyeceğim- bize gönderdikleri için Ephesus Yayınları'na teşekkür ederim ^_^ Ayrıca bu eğlenceli kitabı,çatlak karakterleri yazan sevgili yazarımız Zeliha Eren'e de çok teşekkürler ^_^ Daha fazla uzatmadan kitabın konusuna geçiyorum.


Masal Kılıç,26 yaşında,sakarlıklarıyla fizik kurallarını altüst eden,sakar olduğu kadar dahi ve Amerika'da bilişim alanında doktora yapan bir genç kızdır. Ailesine sürpriz yapmak için Amerika'dan Türkiye'ye uçan Masal uçuş sonunda yine sakarlığını konuşturur fakat bu sefer zarar gören kendisi değildir;dağ gibi,sert görünümlü ve yaptığı sakarlık yüzünden Masal'ı bakışlarıyla öldürmeye çalışan birine zarar verir. Sadece bavulunu almak isterken zincirleme kazaya neden olup bir bavuldan adamın başına PEMBE iç çamaşırları döktüğünde Masal ölümünün bu adamdan olacağından emindir fakat bir şekilde kaçmayı başarır. Kısa bir süre sonra sakarlığı sayesine bu adamla karşılaşınca -evet,yine adam zarar görür :D- Masal bu sefer kesin öleceğini düşünür fakat adamın arkadaşı Zack araya girerek Masal'ı acılı bir ölümden kurtarır.Zack adamı,yani Kuzey'i kibarlık yapıp Masal'ı evine bırakmaya ikna eder -aslında pek ikna denemez :D- ve Kuzey de Zack'in diline düşmemek için mecburen bu kızıl belayı evine bırakır.

Kuzey Karaarslan Infinity Tech adında bir teknoloji şirketinin sahibidir ve aynı zamanda çok gizli bir istihbarat servisinde ajandır.O kızıl beladan kurtulduğuna sevinirken gizli bir göreve gitmesi gerektiğini öğrenir.Koordinatları aldıktan sonra buluşma yerine gider fakat ters giden bir şeyler yüzünden buluşma çığırından çıkar.Alanı terk ederken birini görür;KIZIL BELA! O kızın orada ne işi olduğunu anlamasa da kızı da kendisini de kurtarmayı başarır.Masal ise kendini birden tehlikeli bir dünya içinde bulmuştur.Bu dünya her ne kadar kendi bildiği bilişim dünyasıyla benzese de gerçekler çok daha karmaşıktır.Üstelik olayın çözülmesi için gerekli olan bir şey,bir kişi vardır;kendisi! Bu gizemli olayı anlamaya çalışırken bir de Kuzey denen o adamla uğraşması gerekmektedir!Yani Masal çıldırmamak için olağanüstü bir çaba sergilemek zorundadır.

Blogumu takip ediyorsanız ya da bazı yazılarıma denk gelip okuduysanız aşk romanlarını pek sevmediğimi bilirsiniz.Bunun nedeni aşk ağırlıklı romanların genelde belirli bir sayfadan sonra sürekli aynı olayları tekrarlamasıdır benim için.Hele roman dram ağırlıklıysa okurken gerçekten sürünüyorum.Her dram/aşk romanı kötü olacak diye bir kaide yok tabii ki fakat ben genelde o tarz okurken pek zevk almıyorum.Ayrıca şu sıralar çok büyük beklentilerle başladığım kitaplar beni genelde hayal kırıklığına uğrattığı için Kuzey Masalı'na beklentim sıfır şekilde başlamıştım ve kitaba kelimenin tam anlamıyla BAYILDIIM!! Kitap bir romantik komedi ve ben romantik komedileri -tabii iyi yazılmış olanları- okumayı seviyorum. Tabii ki bu kitap da aşk ağırlıklı fakat okurken gerçekten hiç sıkılmadım çünkü aşırı eğlenceliydi!


"Ayrıca sakarlığına da dikkat et! Biliyorsun,Çırağan Sarayı milli saraylardan ve devlet tarafından korunuyor. Eminim ulusal felaket ilan edilmek istemezsin."
Pekala,buraya kadardı.Biraz sakar olabilirdi ama Kuzey de bin yıllık çınarları bile kıskandıracak kadar odundu.Masal ağzını açıp bir şey diyor muydu?
"Biraz daha emir vermeye devam edersen,bu gece Çırağan Sarayı'nın yok oluşu en son endişen olacak." 

Şu sıralar herkesin isyan ettiği bir konu var,Wattpad kitaplarının basılması.Açıkçası ben Wattpad kitaplarının basılmasına karşı değilim,karşı olduğum her Wattpad kitabının basılması.Çok fazla Wattpad okuyan bir insan değilim ama eminim ki oradaki hikayelerin arasında kitap olmayı hak eden birçok hikaye vardır ve Kuzey Masalı da kesinlikle o kitaplardan birisi.Şu sıralar basılan kitapların konusu genel olarak aynı ve oldukça klişe olay örgülerine sahipler.Kuzey Masalı eğlenceli olmasıyla,çatlak karakterleriyle - özellikle de Masal'a hayranım ^_^ - ,özgün olay örgüsüyle diğer kitapların arasından sıyrılıyor.Ephesus Yayınları'na tekrardan teşekkür etmek istiyorum bu güzel kitabı bastıkları ve bizimle buluşturdukları için.

Dediğim gibi şu ana kadar çok okumamış olsam da romantik komedileri okumayı seviyorum.Yine Ephesus Yayınları'ndan çıkan Pabucumun Ajanı serisi favori romantik komedilerimdendi ve Kuzey Masalı de hemen o serinin yanında yerini aldı.Okurken içinizi kıpır kıpır eden,yüzünüzde sürekli bir tebessüm oluşturan kitaplar vardır ya,Kuzey Masalı da onlardan işte. Birçok yerde oldukça güldüm,özellikle de Masal'ın sakarlık yaptığı kısımlarda.İçindeki espriler,atışmalar çok doğal,zorlama değil yani.Kısacası bu kitabı okurken gerçekten çok ama çok eğlendim ben ya!Özellikle son bölüm ve sonsözü okurken sırıtmadan ve gülmeden duramadım,harikaydı o kısımlar! :D

-spoiler 
Kuzey'in kız istemede girdiği haller çok komikti bence :D Ee Kuzey Bey,sen bile o zehir gibi kahveyi içmek ve o kız isteme merasiminde ter dökmek zorundasın kaçarın yok :D Ayrıca Masal'ın Kuzey'i gecenin bir köründe kaldırıp tuhaf tuhaf meyveler istemesi falan da çok güldürdü beni.Hele Kuzey'in Masal doğum sancısı çekerken donup kalması falan çok eğlenceliydi :D 
-spoiler

Karakterlerden bahsedelim biraz da. Baş karakterimiz Masal'a bayıldıım!Bir önceki paragrafta belirttiğim gibi sakarlık yaptığı kısımlarda çok güldüm çünkü okurken aklıma kendimi getirdi.Evet,hayatınızda görüp görebileceğiniz en sakar insan olabilirim ben :( Sakarlık maalesef en kötü özelliklerimden biri olduğu için bu konuda bana benzeyen bir karakteri okumak çok hoşuma gitti.Ayrıca Masal'ı sevmemek mümkün değil ki zaten :D Çok enerjik,kıpır kıpır,renkli bir insan.Renkli derken kelimenin tam anlamıyla renkli yani.Kızıl saçlar,yemyeşil gözler,renk kartelasında bile bulunmayan renkte kıyafetler falan derken kız tam bir renk cümbüşü :D Masal gibi bir arkadaşım olsun isterdim gerçekten fakat ikimizin de sakarlık potansiyeli oldukça üst safhada olduğu için dünyayı harabeye çevirebilirdik.Arkadaşlığımız dünya üzerindeki diğer canlılar için oldukça tehlike oluştururdu yani :D

Gelelim Kuzey'e.Doğru söylemek gerekirse bence Kuzey biraz klişe bir karakter.Genelde romantik komedilerde bulunan sert,kaba erkek modeli yani.Maalesef ben sert insanlardan pek hoşlanmadığım için kitabın ilk 130-140 sayfasında Kuzey'i pek sevemedim.Fakat Masal,nam-ı diğer Kızıl Bela onu yola getirince gerçekten çok tatlı oldu. -Aman kendisine tatlı dediğimi duymasın,bu lafı sadece ona Masal söyleyebilir :D- Sonuçta romantik,yakışıklı ve seksi bir erkeğe kimse dayanamaz değil mi,e yani ben de bir süre sonra Kuzey'i sevdim :D Özellikle kıskançlık yaptığı sahneler oldukça eğlenceli ve komikti.Adam kızı arabalarından bile kıskanıyor,daha ne olsun! :D

Kuzey ile Masal arasındaki ilişki bence biraz hızlı gelişti.Daha tanışmalarından 2 gün sonra öpüşüp koklaşmaları biraz tuhaf geldi bana ama onların atışmalarını ve ilişkilerini okumak çok zevkli olduğu için bu benim için çok büyük bir sorun haline gelmedi.

Yan karakterlerden en sevdiğim Jane oldu kesinlikle.Masal ile arasındaki arkadaşlık çok sevimliydi ve imrenilecek kadar güzeldi. Açıkçası onla ilgili şeyi -spoiler veremem hayıır- daha kitabın başından tahmin etmiştim ama yine de güzeldi olayların bağlanması falan.Ayrıca yine yan karakterlerden olan Zack ve Alex'i de çok sevdim.Yazarımız Wattpad'de bu ikilinin de hikayelerini yazıyoor! Daha doğrusu Alex'in hikayesini yazmayı bitirmiş ve şu an Zack'in hikayesini yazmakta.Alex'in hikayesine buradan (tanıtımında Kuzey Masalı'ndan spoiler barındırıyor maalesef,bunu göze alıyorsanız bakabilirsiniz :D ),Zack'in hikayesine buradan,yazarın Wattpad profiline ise buradan ulaşabilirsiniz ^_^

Biraz da kapaktan bahsetmek istiyorum.Bildiğiniz gibi -ya da şimdi öğreneceğiniz gibi :D - Ephesus Yayınları şu sıralar çıkardığı kitapları ciltli çıkarıyor ve eski kitapları da ciltli basıyor. (Açıkçası eski kitapları normal kapaklıyken alıp okuduğum için şimdi ciltli çıkması üzmüyor değil...)  Yaptıkları cilt kalitesi,ciltlerin rengarenk olması ve en önemlisi de fiyatların uygunluğu biz okurları sevinçten havaya uçuruyor tabii kii! Bende sadece 3 tane ciltli Ephesus kitabı var ancak hepsinin cilt kalitesi birbirinden güzel. Ciltli basmalarında en bayıldığım özellik,belirttiğim gibi ciltlerin kitabın kapağına uygun şekilde renkli olması.Veeee Kuzey Masalı'nın cildi de pembe!Pardon pembe değil,pers gülü pembesi :D O kadar sevimli ki,okurken sürekli kapağı kapatıp cildiyle bakıştım falan :D Gerçekten çok tebrik ediyorum Ephesus'u gösterdikleri bu özen için ^_^

Kısacası okurken kahkaha atacağınız,içindeki karakterlerde kendinizi bulabileceğiniz tatlı mı tatlı bir aşk hikayesi arıyorsanız Kuzey Masalı tam sizlik! Rafflecopter veya Facebook çekilişimize katılıp kitabı İMZALI kazanma şansı elde etmek istiyorsanız sizi Rafflecopter için aşağıya,Facebook çekilişi için Facebook sayfamıza alalım ^_^

a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder